AEKΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ...ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ

AEKΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ..

Σάββατο, Νοεμβρίου 14, 2015

ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΑΕΚ ;;

Φτάσαμε τη 10η αγωνιστική και η ΑΕΚ βρίσκεται στη 5η θέση. Το γεγονός ότι έβγαλε ένα δύσκολο πρόγραμμα με τρία εκτός ντέρμπι φυσικά και δεν αποτελεί δικαιολογία. Κάποια πράγματα φαίνονταν στο γήπεδο... Όπως για παράδειγμα το γεγονός ότι η ΑΕΚ στα ματς που έχει κερδίσει ως τώρα μόνο με τον Πλατανιά στην πρεμιέρα και εκείνο με τον Ηρακλή (αμφότερα στο ΟΑΚΑ) τα πήρε άνετα, χωρίς να... καρδιοχτυπήσει. Με τον ΠΑΣ το υπέρ της 3-1 ήρθε με ανατροπή, ενώ με τη Βέροια εκτός έδρας ήρθε το γκολ στο 90' και με τον Ατρόμητο στα τελευταία λεπτά με τον Κρισάντους. Οι αριθμοί στις στατιστικές κατηγορίες λένε την αλήθεια... Ποια ειναι αυτή; Πως η ΑΕΚ δεν μπορεί να επιβληθεί των αντιπάλων της, ως τώρα και τούτο καλείται ο Γκας Πογιέτ να το αλλάξει από εδώ και στο εξής.

Συγκεκριμένα η ΑΕΚ έχει πετύχει 15 γκολ σε 10 παιχνίδια, έχοντας μέσο όρο 1,5 γκολ ανα ματς. Δέχεται όμως και ένα τέρμα ανά παιχνίδι, έχοντας δεχθεί 10 ως τώρα. Πάμε στις τελικές προσπάθειες: Η ΑΕΚ έχει συνολικά 119 προσπάθειες, έναντι 81 των αντιπάλων της. Σκοράρει όμως ανά 7.9 προσπάθειες, όσες χρειάζονται και να δεχθεί γκολ (ανά 8.1 προσπάθειες παραβιάζεται η εστία της). Ακόμη και στις πάσες υπάρχει σχετική ισορροπία. Για μία ομάδα σαν την ΑΕΚ που επιβάλλεται να έχει το ρυθμό το γεγονός ότι έχει κατά μέσο όρο 65.9 πάσες στα παιχνίδια της, έναντι 57.7 των αντιπάλων της λέει αρκετά πράγματα... Ακόμη και τα λάθη είναι περισσότερα της ΑΕΚ: 45.8 μέσος όρος (458 συνολικά), έναντι 43.7 (μ.ο.) των αντιπάλων της που στα ματς κόντρα στην Ένωση έχουν υποπέσει συνολικά σε 437 λάθη.
Εν ολίγοις ο Γκας Πογιέτ έχει αρκετά πράγματα μπροστά του να αλλάξει... Το βασικό όλων είναι να φτιάξει μία ΑΕΚ ξανά που να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο, να παίρνει την κατοχή, να κάνει περισσότερες τελικές, να δέχεται λιγότερες και φυσικά να γίνει πιο παραγωγική...

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ....

ΑΕΚ Σ ΑΓΑΠΩ !!

Ο ΝΤΕΜΗΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΕΚ..ΟΛΕ..

ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ !!

AEK-QPR 3-0 ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΩΤΕΡΟΙ..

O NTEMHΣ ΣΦΥΡΑΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ...

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..

ΑΓΙΑ  ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..
29 MAIOY 1453 ΚΩΝ-ΠΟΛΗ - 20-7-1974 ΚΥΠΡΟΣ ΜΕΡΕΣ ΜΝΗΝΗΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ..ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ..!!

ANΤΩΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΩΝΙΑ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ

ΕΔΩ Ο ΝΤΕΜΗΣ..ΛΕΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΠΛΟΥΖΑ THΣ ΑΕΚΑΡΑΣ ΜΑΣ.....

ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.

ΣΤΟ  ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ  ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.
ΔΕΞΙΑ ..ΤΑΚΗΣ ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

MIA AΠΟ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΑΣ..

Η ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΑΣ...

ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ..

AΛΛΗ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΑΣ..

Η ΟΠΑΔΙΚΗ...ΜΑΥΡΗ Ή ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ..

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ..VIDEO ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ

ΔΙΑΦΟΡΑ VIDEO ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ..

Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ !!

AEKΑΡΑ MIA ZΩΗ..

Η ΝΕΑ ΜΑΣ ΜΠΛΟΥΖΑ..ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ BLOG ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ..!! ΣΤΕΛΛΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ..

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ( ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ) ΚΑΙ ΣΕ ΦΟΥΤΕΡ..