AEKΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ..

Παρασκευή, Δεκεμβρίου 04, 2015

O NANO ΠΗΡΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ !!

Την πιο παραγωγική χρονιά στην καριέρα του είναι έτοιμος να πραγματοποιήσει ο Ντιέγκο Μπουονανότε, δείχνοντας πως έχει αφήσει πίσω του (όσο μπορεί) το ψυχολογικό σοκ που του προκάλεσε το περιστατικό του 2009. Ακόμα και αν άργησε να έρθει στην ΑΕΚ, αισθάνθηκε από την αρχή πως βρίσκεται σε μία μεγάλη «οικογένεια». Αυτή η «ζεστασιά» τον απελευθέρωσε αμέσως και με το… καλημέρα έδειξε στο γήπεδο πως στην Ελλάδα δεν ήρθε για τουρισμό, αλλά για να ξαναβρεί τον (καλό) χαμένο του εαυτό. Αυτόν που μεγαλούργησε στην Ρίβερ Πλέιτ.
Ηδη ο Ντιέγκο Μπουονανότε είναι ο πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ, με 7 γκολ (5 στο πρωτάθλημα και 2 στο Κύπελλο) έχοντας αγωνιστεί μόλις 628 λεπτά από τα συνολικά 1260 της φετινής περιόδου, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Με τα συγκεκριμένα τέρματα, απέχει μόλις δύο, από την παραγωγικότερη σεζόν της καριέρας του, το 2009/10, με την φανέλα της Ρίβερ Πλέιτ, που είχε σκοράρει συνολικά 9 φορές.
Παράλληλα, ο «νάνος», με τα δύο χθεσινά του τέρματα, έπιασε την καλύτερη επίδοση της καριέρας του, όπου δύο φορές σε μία σεζόν κατάφερε σε ένα παιχνίδι να πετύχει δύο γκολ. Ήταν και πάλι την περίοδο 2009, όταν στις 8 Ιουνίου, με δύο δικά του τέρματα (16’ και 78’) οι «εκατομμυριούχοι» κέρδισαν με 2-1 την Αρχεντίνος Τζούνιορ, ενώ στις 27 Απριλίου του ίδιου έτους, σκόραρε και πάλι δύο φορές, στο 4-2 επί της ίδιας αντιπάλου. Δύο γκολ σε ένα παιχνίδι, αλλά μία φορά στην ίδια περίοδο, είχε πετύχει και με τη φανέλα της Μάλαγα, όταν στις 8 Γενάρη του 2013 και στον επαναληπτικό του Κυπέλλου Ισπανίας, απέναντι στην Εϊμπάρ (4-1), σκόραρε στο 73’ και στο 89’.
Με το 30 πλέον στην πλάτη, που δεν το φόρεσε ποτέ ξανά από τότε που έφυγε από την αγαπημένη του Ρίβερ Πλέιτ, αλλά το επέλεξε στην ΑΕΚ, ο Ντιέγκο Μπουονανότε σιγά σιγά… επιστρέφει.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ....

ΑΕΚ Σ ΑΓΑΠΩ !!

Ο ΝΤΕΜΗΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΕΚ..ΟΛΕ..

ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ !!

AEK-QPR 3-0 ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΩΤΕΡΟΙ..

O NTEMHΣ ΣΦΥΡΑΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ...

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..

ΑΓΙΑ  ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..
29 MAIOY 1453 ΚΩΝ-ΠΟΛΗ - 20-7-1974 ΚΥΠΡΟΣ ΜΕΡΕΣ ΜΝΗΝΗΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ..ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ..!!

ANΤΩΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΩΝΙΑ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ

ΕΔΩ Ο ΝΤΕΜΗΣ..ΛΕΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΠΛΟΥΖΑ THΣ ΑΕΚΑΡΑΣ ΜΑΣ.....

ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.

ΣΤΟ  ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ  ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.
ΔΕΞΙΑ ..ΤΑΚΗΣ ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

MIA AΠΟ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΑΣ..

Η ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΑΣ...

ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ..

AΛΛΗ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΑΣ..

Η ΟΠΑΔΙΚΗ...ΜΑΥΡΗ Ή ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ..

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ..VIDEO ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ

ΔΙΑΦΟΡΑ VIDEO ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ..

Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ !!

AEKΑΡΑ MIA ZΩΗ..

Η ΝΕΑ ΜΑΣ ΜΠΛΟΥΖΑ..ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ BLOG ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ..!! ΣΤΕΛΛΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ..

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ( ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ) ΚΑΙ ΣΕ ΦΟΥΤΕΡ..