AEKΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ...ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ

AEKΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ..

Τρίτη, Δεκεμβρίου 22, 2015

TΡΑΓΙΚΟΙ !!..ΚΑΙ ΜΕ ΔΩΡΑ !!

Και όμως, συνέβη και αυτό. Η ΑΕΚ έχασε στο ΟΑΚΑ από έναν Λεβαδειακό που κατάφερε να γυρίσει το ματς, χωρίς να πατήσει την περιοχή του Ανέστη. Με δύο λάθη που δεν γίνονται ούτε σε ερασιτεχνικό πρωτάθλημα, η Ένωση υπέστη μία ήττα που δεν της επέτρεψε να εδραιωθεί στη δεύτερη θέση, αποκτώντας απόσταση ασφαλείας από τους διεκδικητές της. Αν και άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Γιόχανσον (16’), αν και έκλεισε το ημίχρονο με 11 τελικές εκ των οποίων οι 7 ήταν στην εστία, αν και για 60’ υπήρχε ισοπεδωτική ανωτερότητα των «κιτρινόμαυρων», Ανέστης και Κολοβέτσιος έκαναν χριστουγεννιάτικα «δώρα» στους αντιπάλους τους, δίνοντας μία ανέλπιστη νίκη.
Πρώτα ήταν ο γκολκίπερ της ΑΕΚ, που σε ένα γέμισμα στην περιοχή έκανε τραγική έξοδο, χάνοντας μία μπαλιά προπόνησης μέσα από τα χέρια του και εν συνεχεία ήταν η σειρά του Κολοβέτσιου, ο οποίος έχοντας τη μπάλα στην κατοχή του μέσα στην περιοχή, προτίμησε να ντριπλάρει τον Μάντζιο, αντί να απομακρύνει τη μπάλα, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να τη χάσει και η Ένωση να δεχτεί το γκολ της ανατροπής. Δεν είναι υπερβολή, στη συγκεκριμένη φάση, να πούμε ότι θα ήταν καλύτερο ο Μάντζιος να είχε πάρει εξ αρχής τη μπάλα έξω από την περιοχή, καθώς ήταν ακίνδυνος και τελικά έγινε επικίνδυνος λόγω της απεριεσκεψίας του κεντρικού αμυντικού της ΑΕΚ. Παρόμοιο «έγκλημα» είχε κάνει στο πρώτο μέρος και ο Γκάλο, ο οποίος αντί να απομακρύνει τη μπάλα μακριά από την περιοχή, σε άουτ ή κόρνερ, έκανε λάθος γύρισμα με το κεφάλι και έδωσε πάλι ευκαιρία σε έναν Λεβαδειακό που αμυνόταν με 10 παίκτες στην περιοχή του.
Βεβαίως, για να υπάρξει αυτό το αποτέλεσμα, συντέλεσαν δύο ακόμα παράγοντες. Πρωτίστως, ο εκπληκτικός Τσιντώτης, ο οποίος για 90’ έβγαζε ακόμα και τα… άουτ. Έχει κάνει απίστευτη διπλή απέκρουση σε σουτ του Γκάλο και του Τζιμπούρ στο 10’, έχει βγάλει εξαιρετικό σουτ του Μπουονανότε στο 60’, έκανε το ίδιο σε ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ του Αργεντινού, αμέσως μετά το 1-1, ενώ έχει διώξει εντυπωσιακά καρφωτή κεφαλιά του Άρθο από το ύψος του πέναλτι, όταν ακόμα το σκορ ήταν ισόπαλο. Οσο για τον δεύτερο παράγοντα, αυτός ήταν ο Κομίνης, ο οποίος ακύρωσε κανονικό γκολ της ΑΕΚ, στην εκπνοή του πρώτου μέρους, καταλογίζοντας φάουλ στον γιόχανσον, για… φύσημα πάνω στον Μανωλά.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ....

ΑΕΚ Σ ΑΓΑΠΩ !!

Ο ΝΤΕΜΗΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΕΚ..ΟΛΕ..

ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ !!

AEK-QPR 3-0 ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΩΤΕΡΟΙ..

O NTEMHΣ ΣΦΥΡΑΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ...

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..

ΑΓΙΑ  ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..
29 MAIOY 1453 ΚΩΝ-ΠΟΛΗ - 20-7-1974 ΚΥΠΡΟΣ ΜΕΡΕΣ ΜΝΗΝΗΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ..ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ..!!

ANΤΩΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΩΝΙΑ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ

ΕΔΩ Ο ΝΤΕΜΗΣ..ΛΕΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΠΛΟΥΖΑ THΣ ΑΕΚΑΡΑΣ ΜΑΣ.....

ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.

ΣΤΟ  ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ  ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.
ΔΕΞΙΑ ..ΤΑΚΗΣ ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

MIA AΠΟ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΑΣ..

Η ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΑΣ...

ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ..

AΛΛΗ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΑΣ..

Η ΟΠΑΔΙΚΗ...ΜΑΥΡΗ Ή ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ..

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ..VIDEO ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ

ΔΙΑΦΟΡΑ VIDEO ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ..

Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ !!

AEKΑΡΑ MIA ZΩΗ..

Η ΝΕΑ ΜΑΣ ΜΠΛΟΥΖΑ..ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ BLOG ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ..!! ΣΤΕΛΛΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ..

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ( ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ) ΚΑΙ ΣΕ ΦΟΥΤΕΡ..